2011 m. spalio 2 d., sekmadienis

Apie neramias močiutesGyveno kartą moteriškė. Vardu Emma Rowena Gatewood. Ūkininko žmona iš Ohajo valstijis, JAV. Gyveno sau ramiai. Užgyveno 11 vaikų, 23 anūkus ir 30 proanūkių.
Ir vieną dieną būdama 68 metų amžiaus perskaitė "National Geographic" žurnale apie sunkų žygeivių taką per Apalačių kalnus, kurio ilgis 3489 kilometrai. Tame straipsnyje buvo parašyta, kad šį sunkų kelią sugebėjo įveikti tik 5 vyrai. Apie moteriškes kalbos net nebuvo. Garbi prosenelė apsiavė Keds sportinius batelius, susirinko kuklią mantą:  kareivišką antklodę, lietpaltį, plastikinę dušo užuolaidą, vaistinėlę, vieną drabužių pamainą ir šiek tiek maisto. Viskas. Ji neturėjo žemėlapio, kompaso, palapinės ar miegmaišio. Net kuprinės. Maitinosi vytinta jautiena, sūriu ir riešutais. Kitą maistą rinko miške. Nė kiek nestebina, kad ji neteko 15 kilogramų, o batų išmiera padidėjo nuo 8C iki 8D. Bet ji įveikė visą maršrutą per 142 dienas, vienu ypu. Po 5 metų ji pakartojo savo pasivaikščiojimą. O paskui dar kartą. Būdama 75 metų.
Mirė 85 metų amžiaus. Sulakusi dar vieno pro-proanūkio.
Va. Tokia istorija.
Išvados:
variantas "A": nėr ko skaityti "National Geographic" ir trainiotis po kalnus. Per 142 dienas kiek kojinių galėjo numegzti!
variantas "B": kai labai nori ir nežinai, kas laukia, tai ir darai, o paskui negi grįši atgal. Be to, gera kartais pailsėti nuo anūkų ramiai kalnuose.