2012 m. balandžio 2 d., pirmadienis


O dar Anglija garsėja savo niekam nesuprantamais santechnikos sprendimais - dviem atskirais kranais karštam ir šaltam vandeniui.
Visas pasaulis iš pradžių stebisi ir juokiasi, o kai užsiknisa naudotis piktinasi ir klausia - kodėl? Anglai atsako - a todėl. Ir čia visas atsakymas. Nes išplėstinė jo forma - nes tokia tradicija, nes taip susiklosė... nieko nepaaiškina. Kokia tokia tradicija? Tradiciškai žmonės upėje rankas plovė ir po krūmu gamtinius reikalus atlikinejo - tai kodėl nesilaikote šitų tradicijų? Atsakymas - a todėl. Nes nėra daugiau paaiškinimo. Nei jauni, nei seni anglai nežino kodėl. Tiesiog žino - a todėl. Todėl net darydami remontą, keisdami visą vonią iš pagrindų - pakeičia plyteles į naujas, modernų dušą, naują langą ir naują dviejų kranų kriauklę.
Na, vienas pažįstamas airis pasiūlė tokį atsakymą į klausimą - kodėl, na pasakyk man KODĖL pas jus tie f@*&ing 2 kranai??? Nes ryte, kai pasilenki nusiprausti veidą, jei būtų kranas vienas per vidurį - prasiskeltum kaktą. O kai du kranai - vienas iš kairės, o kitas iš dešinės - tai galva tiesiai tarp jų įsimontuoja.
Matyt visas likęs pasaulis veido neprausia. Arba taip žemai nesilanksto. Arba kaktos špižinės.
A todėl.
Todėl iš pagarbos nežinomoms tradicijoms ir švelnioms angliškoms kaktoms tenka rankas plauti arba lediniu, arba verdančiu vandeniu. Net prabangiuose restoranuose ir viešbučiuose dažnai būna, kad atsukus čiaupą pirma apsitaškai pilvą lediniu vandeniu, o paskui nusidegini rankas verdančiu. O paskui bandai greitai kaišioti rankas po karštu po šaltu po karštu po šaltu - kad tarpukelėje akimirkai gautųsi šiltas. Iš šalies neitin intelektualiai atrodo šis procesas. Taip anglai atpažįsta svetimtaučius.
Su dušais, tiesą pasakius, irgi ne kas. Ilgai lauki karšto vandens, paskui viso dušinimosi metu derini reikiamą vandens temperatūrą. Kuri visą laiką svyruoja pagal boilerio nuotaiką. Net ir su naujutelaičiais boileriais tas pats. Matyt, čia irgi tokia tradicija.
Bet už tai kiek džiaugsmo kai užeini į kokį suneanglintą tualetą ir sutinki normalų maišytuvą - norisi ten ir pasilikti. Ir plauti rankas ir plauti. Po viena šilta vandens srove.
God save the Queen.