2010 m. spalio 29 d., penktadienis

Apie sraiges ir miegą


Visi skundžiasi, kad nori miego. Na - paprastas dalykas atrodytų: nori miego - miegok! A ne taip viskas paprasta, nes homosapiensiška civilizacija gerokai iškrypus. Net ir šitoj - miego srity.
Ką daro katinas kai nori miego? Ką daro meškutė kai nori miego? Ką daro gorila kai nori miego? Teisingai - miega. O ką daro žmogus kai nori miego? Vaizduoja, kad turi kažką daryti, nes kitaip jam bemiegant sugrius pasaulis. Nesąmonė, pasaulis be tavo suknistos produkcijos tikrai nesugrius, o tik gaiviau atsikvėps.
Net mano mielososio sraigės žiemą miega. Net joms užtenka sveiko proto suprasti, kad šalta+tamsu= laikas eiti miegoti. Jos įlenda į žemę arba įsirausia giliai į lapus. Įtraukia visą kūnelį į namučius ir uždaro įėjimą gleivėm, kurios sukietėja ir pavirsta stipria plėve. Sraigė uždaro duris ir užmiega iki pavasario. Taip užsibarikadavusi sraigė gali atlaikyti stiprius šalčius. Pvz., mūsų paprastosios sodo sraigės gali išgyventi prie -120 C temperatūros. Tiesiog įšąla į ledą ir saldžiai miega.
O ką veiks mūsų klimato juostos žmogučiai? Žiovaus, gers kavą, keiks šaltį rytais ir vakarais, na geriausiu atveju kartą į mėnesį nučiuoš nuo kalnelio ir nusifotografuos prie apšerkšnijusios šakos, vadindami tai "žiemos džiaugsmais".
Kažkur vis gi ne ten nusuko žmonija evoliucijos eigoj. Arba nereikėjo numesti kailio, arba miegoti žiemą, arba gyvent tik kur šilta.
Net gi mano mylimi Muminukai žiemą miega.