2011 m. vasario 9 d., trečiadienis

Apie ėdimą


Šita planeta jau taip nulipdyta iš purvo ir visokių kosminių šiukšlių, kad visi ant jos gyvenantys padarai vienas kitą turi ėsti. Sakysit - nesvarbu iš ko ji nulipdyta? Ogi labai svarbu. Būtų kitaip nulipdyta - pagal kitus dėsnius ir gyventumėm. O dabar - yra kaip yra - nori gyventi - ėsk.
Taigi,  ėda visi vieni kitus. Dieną naktį. Net mieli spalvoti paukštukai - ėda vabaliukus. Meškiukai ėda žuvytes, žuvytės ėda kitas žuvytes. Krodilai ėda, liūtai ėda, kiaulės ėda, sliekai ėda. Skruzdėdai ėda skruzdelytes. O ką skujuočiai ėda - nežinau. Visokie kitokie mikroskopiniai  mažuliukai - užpuola savo visa viena ląstele ir praryja kitą mažuliuką. Karvės ėda žolę. Joms patogu - žolė nuo jų nebėga. Peliukai ėda grūdus...Taigi taigi. Ėda, lesa, drasko, ryja, siurbia, graužia...
O žmogus ne ėda. Žmogus valgo. Iš lėkštės. Su šakute, šaukštu ir peiliu. Kulturingai. Todėl ir ne ėda, o valgo. Bet kartais vis gi ėda, šlerpia, kramsnoja, žiaumoja, kemša... Tiek jau to. Pagirtina jei garsiai neriaugėja ir nečepsi.
Čia buvo įžanga.
O dabar prie reikalo.
Maža to, kad žmonės valgo maistą - taip reikia. Jie dar ėda vieni kitus. Pasigardžiuodami. Plėšo skanius kąsnelius iš ten, kur minkščiau ir pasimėgaudami virškina. O tam, iš kurio išplėšė dantimis kąsnį - skauda, oi skauda. Paprastai ėda tą, kuris minkštesnis - savaime suprantama - lengviau įkąst.
Pateiksiu dažną pavyzdį (ne iš asmeninio gyvenimo, tiesiog dabar stebiu panašią vienos poros situaciją).
Gyvena vyras su moterim. Negaliu pasakyti, kad jis jau visai toks anoks despotas, bet labai netoli to. Keli milimetrai belikę. Nors iš esmės - visai neblogas žmogus... jei žiūrėti per saugų atstumą. Jis, visų pirma, labai mėgsta tvarką. Ne šiaip tvarką, o TVARKĄ. Visi daiktai namuose turi savo vietą - čia ir tik čia, ne 5 cm į šoną. Cukrinėje šaukšelis turi būti pasuktas tam tikru kampu, bet koks nukrypimas nuo kurso - lauko tribunolas ir sušaudymas.Nejuokauju. Tokiais dalykais nejuokaujama.
Be abejo, yra daug sudėtingesnių ėdimo būdų, pagal Mėlynbarzdžio metodiką, bet apie juos čia ne vieta kalbėti. Tiesiog "geležinė tvarka" man labiausiai nepriimtinas ir juoką keliantis dalykas. Tarp kitko pridursiu, kad be viso kito vyras dar ir rimtas alkoholikas. Kas irgi paspalvina moters gyvenimą.
Taigi, gyveno jie metus kitus... laikas bėga... Vyras moterį ėda ėda ėda. Neištvėrė moteriškė, susikrovė savo daiktus į ryšulėlį ir išėjo į platų vieškelį. Ne pirmą kartą ji išeina, ir reik manyt, ne paskutinį. Pabūna ji be savo ėdiko ir nuobodu pasidaro. Grįžta pas jį, atsiriša ryšulėlį ir išsidėlioja savo daiktus atgal į lentynas pagal griežtai nustatytą tvarką. Ir toliau kartojasi tas pats...
Ir kodėl taip yra? Juk moteris graži, išsilavinusi, protinga, turi savo verslą... O vyras - vyras kaip vyras, tokių pilnos gatvės. Visi draugai ir pažįstami stebi šitą situaciją ir stebisi - kodėl ji gadina savo gyvenimą būdama su juo?
O todėl. Jei paimti virtą kiaušinį ir tvarkingai su šaukšteliu jį išvalgyti. Kas lieka? Lukštas. Kas viduj? O gi nieko - tuščia.
Jeigu metų metus ėsti žmogų - viduj irgi lieka tuštuma. Gal kažkada ten buvo daug visko. Bet tvarkingai su šaukšteliu buvo išvalgyta. Iš asmenybės liko tik lukštas. Lyg ir yra žmogus - bet ir nėra. Ji nebeturi savęs. Ji gyvena jo gyvenimą. Ji nebeturi draugių, ji neturi pomėgių, ji neturi asmeninio gyvenimo. Tik jis, darbas ir televizorius.  Dėl to išėjus iš jo jai tampa nepakeliamai vieniša ir tuščia. Todėl ir grįžta. Nes be jo nebėra ir jos. Šalia jo ji turi bent gyvenimo iliuziją. Be jo - tuštuma.
Todėl ji ir nepaliks jo. O jei jis ją paliks - raudos kruvinom ašarom ir galvos koks nuostabus vyras jis buvo, daugiau tokių nėra. Jis juk stiprus, valdingas, žinantis ko nori - žodžiu - tikras vyras. Kiti palyginus su juo - mėmės. Na, gal būt sutiks kitą Mėlynbarzdį, kuris toliau ją ės ir valdys kaip jam patogu. Nes su normaliu geru, dėmesingu, rūpestingu vyru jai bus neįdomu. Kodėl? Nes tada reikia kurti lygiaverčius santykius - o ji to tiesiog nebesugeba. Jei padėti ant vienos svarstyklių lėkštutės sveiką kiaušinį, o ant kitos kiaušinio lukštą - be abejo nusvers sveikas kiaušinis. O normaliam bendravimui turi būti ligsvara.
Va. Įsigilinau į šitą istoriją. Na, aš gi moteris. Man tik duok pašnekėt apie santykius...
Aišku, būna ir atvirkščiai. Atsikrausto jauna šeima pas uošvienę. Ir pradeda uošvienė ir jauna žavi žmona ėsti vyruką.... Būna. Mačiau.... Bet apie tai kitą kartą...
Išvados? Saugokit save.