2011 m. balandžio 29 d., penktadienis

Taip ir neAr pastebėjote kaip lengva užduoti klausimą ar ko nors paprašyti, kai nebijai išgirsti "ne". Kai visi galimi atsakymo variantai iš anksto priimami kaip lygiaverčiai teisingi.
Tačiau dažnai žmonės bijo neigiamo atsakymo. Ir bijo taip, kad net visai neišdrįsta paklausti, pasiūlyti ar paprašyti. Geriau net nebandyti. Kad tik neišgirsti "ne". Taip patys sau prieš nosį užtrenkia ir sunkiu skląsčiu užremia begales durų.
"Ne" atsakymas suvokiamas kaip nesekmė. Tačiau taip nėra. Tik žmogus per savo siaurą pasaulėžiūrą ir  ateities planavimą be vaizduotės trokšta, kad viskas būtų kontroliuojama. Išgirsti "ne" tokiu atveju reiškia situacijos nevaldymą ir pralaimėjimą. O būti nevykeliu labai baisu. Net ne prieš kitus, o prieš savo ego. Kuris sėdi viduje ir bado aštriai nusmailintais nagučiais, kikena ir šaiposi. Tokiu atveju "ne" skamba kaip nevykėliškumo patvirtinimas.
Ir kuo dalykas svarbesnis, kuo labiau rūpi, tuo baisiau išgirsti "ne". Todėl tyli, nesiūlo, neklausia. Pasiduoda net nebandęs.
Visų pirma, atsakymas "taip" ne visada yra į naudą. Ateitis nunarpliota iš tokios begalybės siūlų, kad net geriausi pranašai ir ateities skaitovai negali įžvelgti visų variantų. Niekada nežinai, kada tas ar kitas kelias pasuks vienur ar kitur, ar baigsis akligatviu.
"Neigiamas" ir "teigiamas" žmonių sukurtos savokos. Gamtoje jų nėra. Viskas tiesiog yra. Yra taip, kaip yra. "Neigiamas" ir "teigiamas" yra asmeninio santykio išdava. Patinka - nepatinka. Noriu - nenoriu. Malonu - nemalonu. O pasauliui, tiesą pasakius, mažai terūpi ar tau patinka, ar malonu ir ko tu apskritai nori. Viskas vyksta savo seka.
Dažnai mes matome tik vieną išeitį iš situacijos, tik vieną variantą. Todėl jį labai sureikšminame. Jei jis nepavyks - kas bus tada? Nieko. Siena. The end.
Priimdami viską, ką mums duoda pasaulis atvirai ir be išankstinių nuostatų  atveriame daugiau durų naujoms galimybėms, įvykiams ir žmonėms mūsų gyvenime.

 

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą