2012 m. liepos 16 d., pirmadienis

5 į dieną

 Henri de Toulouse-Lautrec kakoja

Čia visur sako "5 į dieną". Iš pradžių, tik atsikrausčius, vaikščiodama po parduotuvę vis nesuprasdavau - kodėl ant dėžės su svogūnais parašyta "5"? Penki svogūnai į dieną? Ne. Penkios porcijos vaisių-dažovių į dieną. Svogūnas irgi vaisius-daržovė. Ir bulvė irgi. Žemės obuolys, prancūziškai, jeigu gerai atsimenu.
Porcijas jie skaičiuoja pagal slaptą gramų uncijų sistemą. Iš vis, viską keistai skaičiuoja. Registruoajntis į  polikliniką (į kurią aš daugiau gyvenime neisiu, geriau mirsiu nuo smegenų auglio). Kiek vienetų alkoholio aš vartoju į savaitę? Labai, labai mane suglumimo šitas klausimas. Iš suglumimo, berods, parašiau 5. Nulis atrodytų neįtikinamai. 5 visada atrodo, kaip vidurys.Vidutinio intensyvumo alkoholizmas. Nors, vakar, vartodama kelis vienetus alkoholio tuo pačiu mokiausiu ispanų kalbos. Ispanas sakė, kad mano smegenu neuronai dar gerai veikia. Veikia. Smegenų auglio prispausti.
Taigi, užsiimiau vaisių daržvoių 5 porcijų valgymu.
Mano mėgstamiausi vaisiai - persikai, trešnės, vynuogės.
Nuo persikų viduriuoju. Nuo trešnių viduriuoju. Nuo vynuogiu irgi. Love hurts.
Bet žmonės taip jau sutverti, kad meilės vardan pasiryžę baisiausiom kančioms.
Net viduriavimui.
Myliu ir viduriuoju. Myliu ir viduriuoju.
Viskas būtų gerai, jei nereiktų lakstyti per 2 aukštus žemyn, o paskui tiek pat aukštyn.
O nuo braškių ne. Sako ir nuo vėžio apsaugo. Gal ir nuo smegenų auglio. Ir iš Tesco tokios kreivos, kaip iš babtytės daržo, kad imi tikėti, kad genetiškai nemodifikuotos. Negi kas skiepytų į jas kreivumo geną. Bet tikriausiai apgaulė. Viskas apgaulė. Genetiškai modifikavo, įskiepyjo šiksnosparnio ir tarakonų genus ir augino be dirvožemio ir saulės, kur nors išprotėjusiu genetininio inžinieriaus-agronomo labaratorijoj. Belieka laukti, kada išaugs žvynai ir pradėsiu matyti tamsoj. T.y. girdėti tamsoj. Na žo, kaip šiksnosparniai orientuojasi. Su mano regėjimu ir koordinacija praverstų, mažiau mėlynių ant švelnaus moteriško kūno būtų.
Negalima tikėti nieko. Net braškių kreivumu.
Bet vis tiek noriu uogų. O babyčių su stiklainiais, pardavinėjančių uogas nėra. Tenka nuodytis.
O dar eklerai. 4. Ne vaisiai ir ne daržovės. Bet vis tiek surijau taip, kad kava net nespėjo praaušti. Prisiminus kalorijų pavojų dailioms linijoms - pasukiojau galvą ir pamosikavau rankom, neatsistojus nuo kėdės. Bandydama save įtikinti, kad štai - eklerai sudegė.
Begiodama per 2 aukštus į tualetą tikrai sudeginau. Arba kitokiu būdu pašalinau tas kalorijas iš dailių linijų švelnaus moteriško organizmo.
O dar melionas. Nekreivas. Ir ne Love hurts. Gerai. Iš sėklų darysiu karolius. Bet sėklos pragulės pusę metų virtuvės kampe ir paskui kažkas jas netyčia išmes. Aš pasipiktinsiu dėl vaizdo. Bet neilgai.
Nežinau, kiek čia vienetų. Daug. Sveikesnė nuo to nesijaučiu.
Lauke lyja. Bent vaisiai daržovės primena vasarą.
Einu kepti saldžiųjų bulvių. Dar vienas vienetas.